mandag, desember 19, 2011

Fler gressfrø og asparagus..

Så er bestillingen til Chiltern Seeds sendt..

Asparagus Connover’s Colossal (Heirloom Variety)

Lagurus ovatus ‘Bunny Tails’

Molinia caerulea ssp. arundinacea

Pennisetum alopecuroides

Stipa arundinaceae

Uncinia egmontiana

Coix lacryma-jobi

… så får jeg se om det kanskje blir noen fler etter hvert…

7 kommentarer:

orchis sa...

Mange lekre gress i lista din. Pennisetum av alle slag er blant mine favoritter. T.o.m. min gamle portugisiske nabo som helst foretrekker spiselige vekster, bemerket skjønnheten til Pennisetum alopecuroides. Har du overvintringsplass inne foreslår jeg også P. setaceum. Dessuten gjentar jeg meg selv og foreslår Setaria palmifolia. Nam! :)

orchis sa...

Foreslår en til... Ampelodesmos mauritanicus. Kanskje herdig hos deg på en god drenert plass?

Mari Anne sa...

Lagurus har jeg hatt to år (som ettårig)i potter og urner. Den gjør opp for seg. Superfin sammen med...alt som henger over pottekanten. En sånn "må ha" plante.

Tua sa...

Her var det mye lekkert, gleder meg til grssblogging til sommeren. Ha en fin adventsdag.

Maria sa...

Mye fint:) Jeg falt for Bunny tails jeg... tror nesten jeg skal førsøke den selv:) Men tror jeg må begynne å skrive ned alt jeg vil ha:)
Ha en fin dag!
Maria:)

Marit sa...

Mye spennende her ja. Jeg fortår din dille på gress, for de er så fine og passer inn de fleste steder.

Anna-Karin, Landet Krokus sa...

Åh så mycket fint du hittar att beställa. Jag har inte ens fått iväg den första fröbeställningen än... I mellandagarna då är det dags!!! :)
Kram

Min lille hage

Den er ikke større enn et par, tre hundre kvadratmeter. I stort sett har vi fire meter rundt huset. Da vi flyttet inn i 1996 var hagen full av løvetann og annet ugress og enkelte planter. Ut mot veiene var det kratt med gamle krypfuru men i et hjørne av hagen fantes det et epletre og et par rips og solbærbusker. Buskene er tatt vare på men treet måtte fjernes forrige sommer da det var sykt. Tomten hadde også to garasjeplasser da vi flyttet inn.Den ene av disse har jeg flyttet for hånd, jeg har gått med en spann av gangen med grus og sand, dit hvor det trengtes og fylt på med jord og kompost etterhvert. Med noen steiner har dette blitt en flott staude"trappa". Nå, etter mange år, er hagen bygget opp i rom, mange frukttre som skaper høyde og hekk mot sidene. Her har kommet pergola, levegg på terassen og spaljéer i alle retninger.Hva som er favoritter har variert, jeg har vært i gjennom stauder, liljer, roser, clematis og i det siste kjøkkenhagen. Kan ikke lenger si jeg har favoritter. Jeg liker alt sammen, og ja takk, mer der til. Godt man aldri er fornøyd, det er til stadighet noe nytt på gang, forandring fryder. Håper dette også blir en flott hagesesong :-)