Fytt i rakker'n !!
Uff, Her blir det ingen bilder, bara et vræl !! vil ikke ha mer snø og her laver det ned siden igår kveld!! Føler meg alt annet en blid akkurat nå!!! For et påskevær!!
No fun at all, snow keeps on coming, never ending, can't take any more!!

Min lille hage
Den er ikke større enn et par, tre hundre kvadratmeter. I stort sett har vi fire meter rundt huset. Da vi flyttet inn i 1996 var hagen full av løvetann og annet ugress og enkelte planter. Ut mot veiene var det kratt med gamle krypfuru men i et hjørne av hagen fantes det et epletre og et par rips og solbærbusker. Buskene er tatt vare på men treet måtte fjernes forrige sommer da det var sykt. Tomten hadde også to garasjeplasser da vi flyttet inn.Den ene av disse har jeg flyttet for hånd, jeg har gått med en spann av gangen med grus og sand, dit hvor det trengtes og fylt på med jord og kompost etterhvert. Med noen steiner har dette blitt en flott staude"trappa". Nå, etter mange år, er hagen bygget opp i rom, mange frukttre som skaper høyde og hekk mot sidene. Her har kommet pergola, levegg på terassen og spaljéer i alle retninger.Hva som er favoritter har variert, jeg har vært i gjennom stauder, liljer, roser, clematis og i det siste kjøkkenhagen. Kan ikke lenger si jeg har favoritter. Jeg liker alt sammen, og ja takk, mer der til. Godt man aldri er fornøyd, det er til stadighet noe nytt på gang, forandring fryder. Håper dette også blir en flott hagesesong :-)
12 kommentarer:
Huff stakkar deg. Du får finne et pledd og krype ned foran tv:) Her regner det i bøtter og spann, får litt lyst til å hyle av det og... Ikke en gang kattene vil ut..
Du har min fulle og hele medfølelse... Det er skrekken å få mer sne nå. Stakkar! Trekk for gardinene, tenn stearinlys og se en koselig film. Da er det tross alt bedre øsregnet som herjer utenfor her, og nå må jeg ut på tur med hunden. Har heldigvis en paraply som nesten er like stor som en parasoll :) God bedring med været!
Take care Mia! You have us to keep you warm ok.
Her er det også blitt helt hvitt igjen i natt. Vått og ekkelt er det.
Vondt skal vondt fordrive. den nye tærer på den gamle. Bare vent snart har du grønne plener, men det hadde vært godt med litt fint ferievær!!!!!
Stakkar!Føler virkelig med deg,nå er det jammen kommet nok snø for i år.Vi våknet på hytta med helt hvitt overalt igår,men det forsvant nok like fort.Her hjemme i byen er det fremdeles mye snø igjen,hrmf....
God påske!
Sender varme vårvinder din vei!!
Kong vinter kan dra hjem!!
Føler med deg. Nå vil vi ikke ha mer snø. Her fikk vi påfyll for et par dager siden. Nok er nok, nå vil vi ha vår og snøfrie hager.
Stakkars Mia! Nå har jeg nettopp tatt soldansen for deg, så i morgen blir det fint vær! Nå er det jammen på tide med vår :o)
Klem
Det holder jeg med deg i! Her regner det heldigvis. Jeg ser kanten av den første kjøkkenhagesengen stikker opp av snøen. Hurra!
Ha en fortsatt god påske!
Marie
Legg inn en kommentar